Systémové upozornění
Hlavní informace

O absolventy katedry reaktorů je velký zájem. Naši absolventi nacházejí uplatnění ve všech sférách jaderné energetiky. Většinou se jejich zaměření profiluje již v průběhu studia díky bakalářské a diplomové práci, které jsou často řešeny v návaznosti na aktuální projekty.

Jaderné elektrárny

Mnoho absolventů pracuje ve společnosti ČEZ, kde je široký prostor k uplatnění. Většinou nastupují do jaderných elektráren na pozice Operátorů, případně reaktorvých fyziků. Momo to absolventi pracují na pozicích jako je: podpora palivového cyklu, výstavba nových bloků JE, nové zdroje elektrické energie, ...

Výzkum a podpora provozu Jaderných elektráren

Mnoho absolventů nastupuje do společností, které se dodávají technologie pro jaderné elektrárny či se zabývají aplikovaným výzkumem pro jaderné reaktoru (vývojem bezpečnostních systémů, výrobou detektorů a měřící elektronikou a pod.)

Státní dozor

Mnoho absolventů působí na Státním úřadu pro jadernou bezpečnost, Státním ústavu radiační ochrany či na Správě úložišť radioaktivních odpadů. Na SUJB většinou působí na pozicích inspektorů či odborných pracovníků.

Vědecké pozice

Mnoho absolventů pokračuje ve vědeckovýzkumné práci studiem PhD a současně prací ve výzkumných institucích jako je (Akademie věd, Centrum výzkumu Řež, FJFI ČVUT).

Zahraniční uplatnění

Nezanedbatelná část absolventů nachází uplatnění v zahraničí (např. PSI ve Švýcarsku, Mezinárodní agentura pro atomovou energii, IRSN Cadarache, KTH Stockholm, či JE Jaslovské Bohunice a JE Mochovce na Slovensku).

 

Zájemcům rádi zprostředkujeme kontakt s některým z našich absolventů. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..