Systémové upozornění
Hlavní informace

Přihlášování k SZZ

Přípravu přihlášky k SZZ pro obor JI zajišťuje Ing. Tomáš Bílý, Ph.D.
Pro přípravu přihlášky mu zašlete elektronickou verzi (nebo sken) vašeho zadání, a informaci k jakým SZZ se hlásíte (Ing. /Bc.), v jakém termínu (červen/září/únor) a jaké jsou Vaše státnicové předměty.

Termíny pro přihlašování jsou uvedeny v Bílé knize (Studijních programech FJFI).

V případě bakalářských studentů prosím podávejte žádosti až od 1.4.

Pravidla pro odevzdávání bakalářských a diplomových prací na Katedře jaderných reaktorů FJFI ČVUT v Praze jsou ke stažení zde.

Otázky na bakalářské SZZ (Jaderné inženýrství)

Termohydraulika jaderných reaktorů
Základy inženýrství jaderných zařízení
Základy reaktorové fyziky

Průběh SZZ

SZZ se skládají z obhajoby BP a následných zkoušek ze 2 předmětů, vše následuje ihned po sobě. V ideálním případě proběhnou SZZ jednoho studenta(ky) do 75 minut. Obhajoba probíhá prostřednictvím 10 až maximálně 12 minutové prezentace. Čas je důležité dodržet! K dispozici je dataprojektor + PC standardní windows instalace. Prezentace je tedy možné připravit v powerpointu nebo pdf. Protože pro většinu ze studujících je to první takové vystoupení, koná se cca jeden týden před vlastními SZZ trénink prezentací. Ten je samozřejmě nepovinný, ale důrazně doporučený, prototže je na něm možno vychytat chyby a dozvědět se co případně v prezentaci a prezentování zlepšit.

Po prezentaci BP jsou při SZZ přečteny posudky vedoucího práce a oponenta. Ty jsou k dispozici nejpozději 5 pracovních dní před SZZ na sekretariátě KJR, takže se s nimi studenti(ky) mohou včas seznámit.

Mohou v nich být rovněž dotazy, na které je nutné si připravit odpovědi.

Po posudcích je zahájena obecná diskuse k BP, ve které se může zeptat kdokoliv z přítomných na cokoliv okolo BP. Celková známka z obhajoby se skládá z prezentace, hodnocení oponenta a vedoucího i schopnosti na otázky odpovídat (tj. obhájit práci).

Následné zkoušky se skládají ze 2 předmětů. Jeden je povinný pro všechny (Základy reaktorové fyziky), druhý se liší podle volitelných skupin předmětů během studia. Otázky k předmětům jsou uvedeny níže. Na každý předmět je počítáno cca 15 minut. Zkouší (tj. zadává otázky) jeden ze členů komise a ihned je na ně nutné odpovídat. Na zkoušku je proto ideální připravit se tak, aby zkoušený(á) byl ke každé otázce schopný(á) ihned, samostaně a logicky (!) mluvit cca 5-10minut.

Termíny SZZ se určují v termínu uzavření studia daného akademického roku, tj. zpravidla okolo půli srpna nebo ledna.

Další podrobnosti o SZZ se můžete dozvědět na tréninku prezentací nebo dotazem u vedoucího 3. ročníku BS Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..